Advent na blanenském zámku 2018

Bohatý kulturní program v předvánočním čase.

Muzeum nabízí během adventu bohatý kulturní program pro děti i dospělé. Přijďte se na chvíli zastavit v předvánočním shonu a načerpat slavnostní atmosféru.

Každou sobotu budou probíhat od 10.00 do 12.00 tvořivé dílny pro děti:
Čas vánoční je čas strávený s rodinou. V tuto dobu obdarováváme své blízké malými dárky a vlastnoručně vyrobený dárek je nejvíce ceněný. Přijďte si s námi vyrobit dárky pro své nejmilejší.
  • 1.12. - hedvábný šátek pro babičku (malování na hedvábí)
  • 8.12. - podtácek z mozaiky pro tatínka
  • 15.12. -  svíčka pro maminku
  • 22.12. - fotoalbum pro dědečka (ručně vázané fotoalbum)

Každou sobotu ve 14.00 divadelní představení pro děti:
  • 1.12. - Perníková chaloupka (Divadlo Koráb): Perníková chaloupka s loutkami od Petry Fekarové je trošku o tom, jak děti umí být hodné a neposlušné zároveň. Zažijete strach z tajemného lesa a vyzkoušíte si, jak se sedí na lopatě před rozpálenou pecí. Ale nebojte se; všechno proběhne v mezích BOZP, tedy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.
  • 8.12. - Nádherné úterý (Divadlo Kolárka): Poetický příběh pro děti a dospělé. Dramatizace stejnojmenné knihy Daisy Mrázkové. O příčině a následku, o smutku a nenadálém štěští, o slečně Brambůrkové.
  • 15.12. - Příběh dědka Všudefouse (Divadlo Anička a letadýlko): Sváteční mystérium inspirované postavou otce Duchaně. Štětinatý dědek Všudefous je na Vánoce sám. Nemá nikoho. Jenom láhev Pepřovice a tvrdou vánočku. Boženka má Pepika, ale Pepik zlobí a chodí čůrat na sníh...Tento příběh je celoročně vánoční. A vánočně celoroční.
  • 22.12. - Zapeklitá povidla (Divadlo Bedruňka): Pojďte se podívat do domácnosti dvou skřítků. Pohled je to nejen zajímavý, ale i poučný. Skřítkové i když se mají rádi se stále jenom hádají a pošťuchují. Dělají to tak dokonale, až se jim to málem nevyplatí. Hra pro děti každého věku, hraná tyčkovými manekýny ukáže, že se nemá brát nic na lehkou váhu a každé jednání má svůj následek.
Každou sobotu během adventu bude 9 -15 hod otevřena výstava Fenomén igráček.

Koncert v 19.00:
21.12. - Vánoční koncert: Od belcanta ke koledám (Helena Hozová, Tadeáš Hoza, prof. PhDr. Miloš Schneirer)

Štědrodenní zastavení:
24.12. - na nádvoří zámku od 10.00 - 12.00, podávat se bude polévka i svařené víno

Vstupné: vánoční dílny - zdarma
               divadelní představení - 40 Kč
               Vánoční koncert - 120/60 Kč
               výstava 40/20 Kč

V rámci akce Advent na blanenském zámku pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.