Býček slaví 150 let svého objevu!

Komentovaná prohlídka v expozici archeologie a návštěva jeskyně Býčí skály v rámci oslav Mezinárodního dne archeologie.

Přijďte s námi oslavit významné výročí objevu, jenž stálo u zrodu pozdějšího fenomenálního nálezu. Před 150 lety spatřil opět světlo světa slavný bronzový býček z Býčí skály. Jak k tomuto objevu došlo a co zapříčinil, si přijďte poslechnout do našeho muzea v sobotu 19. 10. 2019. Přednášky a prohlídky býčiskalského pokladu se konají v 9.00 a v 11.00 hod a hned po nich Vás autobus odveze přímo na místo činu, do jeskyně Býčí skála, kde to všechno před více než 2500 lety začalo.

Akce se koná v rámci oslav Mezinárodního dne archeologie.

Pro návštěvníky muzea je připraven autobus, který je zdarma odveze k jeskyni Býčí skála, kde se zúčastní komentované prohlídky jeskyně s Mgr. Vlastislavem Káňou. Po ukončení prohlídky je autobus zase odveze zpět do Blanska.

VSTUPNÉ: 80,- Kč dospělí, 40,- Kč snížené
Vstupenka poslouží jako průkaz ke vstupu do jeskyně Býčí skála.

/files/ckeditor//b%C3%BD%C4%8Dek_150_let%C3%A1%C4%8Dek.png