Hudba na blanenském zámku

Již tradiční cyklus koncertů na blanenském zámku.

Jako každý rok i tento podzim zámek otevře dveře milovníkům hudby a nabídne příjemné hudební zážitky. Čeká nás série koncerů, která představí různé žánry i skladby.

První koncert s názvem Koncert pro 123 strun proběhne 7. 9. 2017 v 18.00 hod. v Hudebním salónku blanenského zámku  a  na kytaru zahraje Vladislav Bláha a zazpívá a na cimbál zahraje Zuzana Lapčíková. 

Duo Vladislav Bláha, kytara  &  Zuzana Lapčíková, cimbál 

Duo se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby duo získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Miloš Štědroň, Antonín Tučapský, Milan Tesař a Jan Meisl, kteří pro duo napsali své skladby, někteří další, své skladby pro duo v současnosti tvoří. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací. 
        
K atraktivitě koncertu přispívá i propojení žánrů s prvky klasické, folklorní i jazzové hudby. Žánrový rozsah repertoáru koncertu sahá od barokního koncertu Antonia Vivaldiho až po písně Leoše Janáčka či skladby Miloše Štědroně, od latinsko-americké hudby Jorge Cardosa a Astora Piazolly  či romanticky - jazzových  skladeb Milana Tesaře až po úpravy folklorní moravské tvorby mj. upravené  anglickým skladatelem Johnem W. Duartem.

Více informací o interpretech a program ke koncertu ke stažení ZDE

Zpět na výpis