Koncert

Koncert v rámci 25. ročníku Dnů umění nevidomých na Moravě.

V rámci Dnů umění nevidomých na Moravě se na blanenském zámku uskuteční koncert Radka Žaluda a Filipa Moravce. Koncert se uskuteční 3. 4. 2019 v 9: 00 v Hudebním salonu muzea.

Uslyšíte populární melodie a skladby v podání zpěváka Radka Žaluda, absolventa konzervatoře Jana Deyla, a kytaristy a absolventa AMU, Filipa Moravce.

Radek Žalud
Radek Žalud je nevidomý populární zpěvák, někdy též označovaný jako český Bocelli. Je absolventem konzervatoře Jana Deyla, kde vystudoval kromě klasického zpěvu i hru na akordeon, na klavír a ladění klavírů. Dále je absolventem mnoha mezinárodních mistrovských pěveckých kurzů Maestra Antonia Carangela či Petera Dvorského. Radek Žalud působí jak na operní, tak na populární či dechové scéně. Jako akordeonista byl dlouholetým členem doprovodné kapely Daniela Landy, dále spolupracoval např. s Tomášem Klusem, Zorou Jandovou či Michalem Horáčkem.
Na operní scéně si zazpíval např. po boku Evy Urbanové, Petera Dvorského či Dagmar Peckové. Z české populární scény spolupracoval s takovými hvězdami, jako je např. Bára Basiková, Petra Janů, Magda Malá, Aneta Langerová, Petr Malásek, Ondřej Brzobohatý, Jakub Smolík, Petr Hannyg, Dalibor Janda či kapela The Taptap. Milovníci dechovky ho mohou pravidelně vidět jako hostujícího zpěváka v kapele Veselka Ladislava Kubeše.
Je kmenovou hvězdou Šlágr TV, kde ho v současné době můžeme vidět nejčastěji a kde v roce 2015 vydal svoji první desku I já mám sny. V zahraničí si zazpíval např. po boku nevidomého slovenského zpěváka Maroše Banga, se kterým spolu zazpívali i samotnému belgickému králi. Věnuje se nejen klasickým písním a operním áriím, ale i muzikálové, populární a dechové tvorbě.

V rámci akce Koncert, Dny umění nevidomých na Moravě pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Vstupné je dobrovolné.