Modrá láska

Výstavu připravilo Muzeum Blanenska, jako svou první výstavu v novém kabátě. Výstava kombinuje zajímavosti z oblasti týkající se tetování.

Výstavu o historii, významech, globálních a společenských souvislostech tetování zahájil houslista Václav Polívka s originální skladbou, kterou připravil pro tuto vernisáž ve spolupráci s Vladimírem Franzem, a zapojil i účastníky vernisáže.

Textové a obrazové panely zapůjčilo muzeum v Boskovicích. Odborné texty na panelech zpracoval přední český etnolog Martin Rychlík. Na výstavě je k vidění také 14 fotografií z projektu Tattoo Names, který na vernisáži osobně představil fotograf, držitel několika ocenění CZECH PRESS PHOTO, František Ortmann. “Tattoo names pro mě znamená cestu k respektu člověka k člověku,” řekl o projektu Ortmann. K fotografiím nakreslil tzv. storyboards Jiří Voky Vokálek. Storyboards jsou komiksem životního příběhu vyfotografovaného člověka a vysvětlením významu jeho tetování. Fotografie Františka Ortmanna můžete vidět i na nosičích českých umělců, například Karla Gotta, Leony Machálkové nebo skupiny Kabát.