Panenky na blanenském zámku

Výstava historických panenek z plzeňského Kočovného muzea

Milí návštěvníci,
od 27. února si budete moci prohlédnout výstavu ze sbírek plzeňského Kočovného muzea.
Expozici Bydlení na blanenském zámku obsadí panenky - malé, velké, tlusté i tenké. Instalace je typologického charakteru, díky nemuž uvidíte rozdíly v materiálu tělíčka panenky i způsobu tvoření očí a rtů. Zjistíte, jak se tyto prvky měnily napříč časem. Nejstarší panenka má již okolo 120 let, je vyrobena z nebarveného biskvitu.  Na rozdíl od "mladších" stoletých panenek má tato stodvacetiletá oči a rty dokreslené. Snaha napodobit reálné oko tedy přichází až později.
Na panenkách si lze také všimnout způsobů odívání, které kopírují módu příslušných časových etap.

Tak ať jste děti, paní nebo páni, k návštěvě panenek jste srdečně zváni!

Prohlídka výstavy je součástí komentované prohlídky stálých expozic bez příplatku.
Mimo sezonu budou panenky k vidění i v sobotu při prohlídkách zámku ve 13 a v 15.30.
Ve všední dny a v sezoně častěji dle aktuálního rozpisu.
Výstava potrvá až do konce roku 2020.