Pazourkova letní škola archeologie

Třídenní program pro archeologické nadšence.

Jste nadšenci do archeologie a historie? Máte rádi památky? Chcete zažít vzrušení z jejich objevování, získat nové zkušenosti a dozvědět se, jak se žilo v pravěku?

Zúčastněte se Pazourkovy letní školy archeologie a zkuste si práci archeologa na vlastní kůži. V průběhu tří dnů na vás čeká práce v terénu i v laboratoři, navštívíme spolu archeologickou lokalitu, naučíte se rozpoznávat artefakty z různých období pravěku a středověku, identifikovat archeologické památky přímo v terénu a dozvíte se, co je potřeba k jejich ochraně.
Školou vás provedou archeologové Mgr. Marek Novák a Bc. Nikola Nováková.
Termín: 1.–3. 8. 2018, věk 12–26 let, poplatek 500,-/osobu, kapacita omezena, pro mimoblanenské je možné domluvit ubytování přímo v Blansku.

Bližší informace na adrese: archeolog@muzeum-blanenska.cz, nebo na tel. 601 090 503.
Vyplněnou přihlášku doručte na adresu muzea: Zámek 1/1, Blansko 678 01
Přihláška ke stažení ZDE
Podrobný program naleznete ZDE

V rámci akce Pazourkova letní škola archeologie pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.