Práce v muzeu

Muzeum Blanenska hledá do svého týmu odborné pracovníky

Hledáme do svého týmu šikovné a aktivní pracovníky na pozici archeolog a kurátor přírodovědec. Nabízíme pestrou a zajímavou práci s lidmi v příjemném prostředí blanenského zámku a aktivní podíl na nově se rozvíjející vědecko-výzkumné činnosti muzea. Na zámku najdete prostor pro osobní rozvoj a realizaci, možnost flexibilní pracovní doby.

Na pozici archeologa hledáme vysokoškolsky vzdělaného člověka v tomto oboru se zájmem o výzkum v oblasti působnosti muzea, kterým je především Moravský kras, ale také okolí Blanska. Potřebujeme samostatně pracujícího člověka s přehledem v oblasti archeologických výzkumů, právních předpisů, které je regulují, a také praktickými zkušenostmi. Archeolog v Muzeu Blanenska bude spravovat archeologickou podsbírku, zajišťovat přírůstky do sbírky muzea, podílet se aktivně a samostatně na archeologických výzkumech, a to výhledově i záchranných, bude spolupracovat s ostatními vědecko-výzkumnými a vzdělávacími institucemi, které archeologické výzkumy provádějí. Archeolog se v muzeu bude také podílet na vzniku a správě nově připravované expozice, uvítáme i publikační a prezentační činnost a podíl na vzdělávací činnosti muzea. Předpokládaný nástup: 1. února 2017.

Na pozici kurátora přírodovědce hledáme vysokoškolsky vzdělaného aktivního člověka v  oboru geologie nebo paleontologie se zájmem o výzkum v oblasti působnosti muzea, kterým je především Moravský kras, ale také okolí Blanska. Kurátor přírodovědec bude v muzeu zajišťovat správu podsbírky geologického materiálu a rozšiřovat ji vlastními výzkumy v terénu. Kurátor přírodovědec se bude také podílet na přípravě výstav, provádět publikační činnost a podílet se na vzdělávací činnosti muzea. Velice uvítáme praktické zkušenosti. Předpokládaný nástup: 1. dubna 2017.

Svoje životopisy a stručný motivační dopis posílejte nejpozději do 20. ledna 2017 na reditelka@muzeum-blanenska.cz.

Pavlína Komínková
ředitelka