Týden plný objevů

Zážitkový příměstský program pro děti s tematikou historických objevů jeskyní Moravského krasu a archeologie.

Ve spolupráci s Domem přírody v Moravském krasu a společností ČAD Blansko pro Vás Muzeum Blanenska připravilo originální týden plný interaktivních aktivit. Jako vzdělávací instituce má muzeum unikátní možnost nabídnout dětem cestu za poznáním do minulosti a blízkost Moravského krasu nám zároveň poskytuje prostor pro využití všesmyslového objektového učení a prohlubování vztahu k regionální krajině a historii.

Program bude probíhat 17.7 - 21.7.2017 vždy od 8 - 16 hod (přijímání a vyzvedávání dětí vždy půl hodiny před a po programu)

Program je určený pro děti od 6ti do 12ti let.

Podrobný progam

Časová organizace dne:
7.30 - 8.00  přijímání dětí
8.00 - 12.00  dopolední program  (9.30 svačina)
12.00 - 14.00 oběd a klidový program (čtení, relaxační cvičení, volné hraní)
14.00 - 16.00 odpolední program (14.30 svačina)
16.00 - 16.30  vyzvedávání dětí

Na obědy budeme chodit do blanenské restaurace U Slunce. V případě celodenních výletů si budeme vozit oběd s sebou ve formě svačinových balíčků. Sociální zázemí nám bude zajišťovat Dům přírody Moravského krasu.

Pondělí 17.7.2017
• dopoledne: interaktivní prohlídka muzejní expozice Objevitelé Moravského krasu. Zde si povíme o významných badatelích Krasu a ukážeme si dřívější vybavení, které používali. Seznámíme se s prací archeologa a přírodovědce a společně nahlédneme do archeologické sbírky muzea.
• odpoledne: tématické hry s využitím nové interaktivní expozice archeologického pískoviště.

Úterý 18.7.2017
• celý den: návštěva Domu přírody v Moravském krasu, kde se zúčastníme programu Objevitelé krasové krajiny. Společně se vydáme na celodenní procházku po Krasu. Stejně jako objevitelé objevovali nové kontinenty a oceány, my budeme objevovat Moravský kras a jeho podzemní i nadzemní tajemství. Zahrajeme si na skutečné badatele a prozkoumáme, jak doopravdy vznikla krasová krajina.

Středa 19.7.2017
• dopoledne: výlet na koupaliště/krytý bazén
• odpoledne: venkovní tematické aktivity v zámeckém parku

Čtvrtek 20.7.2017
• dopoledne: návštěva Domu přírody v Moravském krasu, kde se zúčastníme programu Svět pravěkých lovců. Skrz tento program si účastníci mohou uvědomit a vyzkoušet, jak dávno před námi žili pravěcí lidé. Zjistit, jak se jim žilo, projít se krajinou pravěkých lovců a ulovit oštěpem třeba soba. Také mohou přijít na to, jaké pozůstatky (kosti, nástroje, jeskynní malby... ) by mohly po dřívějších obyvatelích v jeskyních zůstat a jaké může dnešní průzkumník objevit.
• odpoledne: seznámení se s faunou a flórou Moravského krasu s výkladem muzejního přírodovědce.

Pátek 21.7.2017

• dopoledne: natáčení krátkého filmu o objevování Moravského krasu. Děti díky informacím z předchozích dnů objeví tajnou jeskyni a v ní archeologický nález. S pomocí muzejního archeologa budou muset zjistit, co to vlastně je, z kterého období to pochází a jak velkou to má hodnotu.
• odpoledne: sestříhání filmu a vytvoření si vlastního talismanu z vykopaných nálezů. Zakončení programu a archeologická párty. Každé dítě si domů odnese originální talisman a krátký film.

Cena za 5tidenní program: 2000Kč

V ceně je zahrnuto: jídlo, pití, doprava, vstupy do Domu přírody Moravského krasu, vstup na koupaliště, výtvarný materiál, odměny(archeologické nálezy).

V případě nepříznivého počasí může dojít ke změně programu.

Vyplněné přihlášky posílejte do 30.6.2017 na emailovou adresu: vzdělávání@muzeum-blanenska.cz.

Přihláška ke stažení ZDE