Vlajka vzhůru letí

O historii trampingu obecně i na Blanensku

Vandr, tramping, tuláctví,
slova, která nelze zapomenout, zvláště, pokud u vás vyvolávají vzpomínky na večery u táboráku, šelestící zvuky lesa, deštěm promáčený stan či vyjedený ešus.
Výstava s názvem Vlajka vzhůru letí je o lidech, kteří za hranicemi městských společenských konvencí vytvářeli svá vlastní pravidla, fungující v souladu s přírodou a přátelským respektem vůči ostatním. Tramping znamená mít odvahu, rozhodnout se pro dobrodružství, které může být radostné, ale také riskantní a nebezpečné.
Dozvíte se střípky z historie trampingu obecně i z Blanenska, prohlédnete si listy trampských písní, sbírku vlaječek, medailí, zvadel, camrátek a dalších zajímavostí ze světa trampování. Kdo nebude rozumět, využije trampský slovník :-)

Slavnostní vernisáž proběhne 12. 3. 2020 v 18:00 hod. v multimediálním sále zámku, tentokrát s kytarovým doprovodem! :-)

VSTUPNÉ:
Na vernisáž: ZDARMA
V následujících dnech: 40,- / 20,- Kč

Výstava bude k vidění ve výstavní síni muzea až do 14. června 2020 v otevírací době muzea:
ÚT - SO  10 —17
od 1. 4. 2020