Za poklady z jeskyně Býčí skála

Vydejte se v rámci Evropského dne chráněných území objevovat poklady tajemné Býčí skály.

22. a 23. 6. 2019
O víkendu budou v pravidelných intervalech probíhat komentované prohlídky s archeologem v nové muzejní expozici Cesta do pravěku Blanenska, ve které máte ještě letos jedinečnou příležitost zhlédnout unikátní poklady z Býčí skály zapůjčené z depozitáře Naturhistorisches museum Wien.

Expozice je otevřená po celý víkend od 9–17 hod, začátky komentovaných prohlídek jsou v 9:00, 11:30, 14:00, délka prohlídky 45 min.
Po zhlédnutí pokladů se můžete vydat přímo na místo činu, do jeskyně Býčí skála, kde probíhají celý víkend v rámci Dne otevřených dveří komentované prohlídky v jeskyni. V sobotu je možné navštívit i jeskyni Výpustek a jinak nepřístupnou jeskyni Stará Drátenická.

Autobusová doprava mezi Blanskem, Býčí skálou a Výpustkem je tento víkend zajištěna zdarma speciální linkou, která vás v pravidelných intervalech bude vozit tam a zase zpátky a to vždy v návaznosti na prohlídky expozice a jeskyně.

Odjezdy autobusu a prohlídky jeskyně Býčí skála časově navazují na komentované prohlídky v muzeu.

9:00 prohlídka v muzeu - 10:00 odjezd z Blanska - 10:30 prohlídka jeskyně Býčí skála - 13:15 odjezd z Býčí skály do Blanska

11:30 prohlídka v muzeu - 12:30 odjezd z Blanska - 13:00 prohlídka jeskyně Býčí skála - 15:45 odjezd z Býčí skály do Blanska

14:00 prohlídka v muzeu - 15:00 odjezd z Blanska - 15:30 prohlídka jeskyně Býčí skála - 17:15 odjezd z Býčí skály do Blanska

Jízdní řád autobusu a mapka nástupních míst ke stažení ZDE

V rámci akce Za poklady z jeskyně Býčí skála pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.