Za poklady z jeskyně Býčí skála

Vydejte se v rámci Evropského dne chráněných území objevovat poklady Moravského krasu.

23. 6. 2018
Celou sobotu budou v pravidelných intervalech probíhat komentované prohlídky s archeologem v nové muzejní expozici Cesta do pravěku Blanenska, kde máte tento rok jedinečnou příležitost zhlédnout unikátní poklady z Býčí skály zapůjčené z depozitáře Naturhistorisches museum Wien.

Expozice je otevřená po celý den od 9–17 hod, začátky komentovaných prohlídek jsou v 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00, délka prohlídky 45 min.
Po zhlédnutí pokladů se můžete vydat přímo na místo činu, do jeskyně Býčí skála, kde probíhají celý víkend v rámci Dne otevřených dveří exkurze do jeskyně. Je možné navštívit i jeskyni Výpustek a jinak nepřístupnou jeskyni Stará Drátenická.

Doprava mezi Blanskem, Býčí skálou a Výpustkem je zajištěna v tento den zdarma Krasobusem, který vás během dne bude vozit tam a zase zpátky. Stanoviště autobusu je v Blansku na parkovišti před ZUŠ, dále na rozcestí u Josefova a na parkovišti u Výpustku.

Jízdní řád Krasobusu a mapka nástupních míst ke stažení ZDE

V rámci akce Za poklady z jeskyně Býčí skála pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.