Život a dílo blanenského vynálezce

Výstava pojednávající o vynálezci Erichu Roučkovi.

Sledovat životní příběh inženýra Ericha Roučky znamená sledovat život zcela výjimečného člověka. Nejen člověka badatele a vynálezce – Roučka byl autorem a výrobcem prvního technického zařízení na světě, u kterého bylo použito pro jeho název slovo „ROBOT“ - , ale též podnikatele a továrníka působícího v oblastech jeho vynálezeckého zájmu, kromě toho však i léčitele. Erich Roučka je zakladatelem tradice výroby elektrických měřicích přístrojů v Blansku, tradice dnes již více než stoleté, tedy provázející region po celé období od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků. Tato tradice, stejně jako výroba kotlů a jejich automatického řízení provozu, u základů jejichž výroby Roučka také stál, proslavila ve světě nejen Blansko, ale i brněnskou Slatinu.

Vernisáž proběhne 13. 6. 2019 v 18:00 v multimediální síni muzea. Výstava potrvá až do 27. 10. 2019.

V rámci akce výstavy a vernisáže Erich Roučka: Život a dílo blanenského vználezce pořádané Muzeem Blanenska, příspěvkovou organizací, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Muzeum Blanenska, příspěvková organizace, nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

Vstup na vernisáž je zdarma.
Vstupné v další dny je 40/20 Kč.