Blanensko a Moravský kras v pravěku

Ve čtvrtek 17. prosince vychází naše nejnovější publikace věnující se prehistorii regionu. Od pátku sice musíme brány muzea opět zavřít, ale není problém si u nás knihu objednat telefonicky nebo na info@muzeum-blanenska.cz a my vám ji pošleme. Cena je 599 Kč.

Již od jejího otevření vzniká postupně katalog k expozici archeologie ve spolupráci s řadou odborníků na dávná období historie našeho regionu. Kniha s názvem Blanensko a Moravský kras v pravěku vás zavede nejen do muzejní expozice. Už při jejím otevření bylo jasné, že nebude možné využít veškeré dostupné materiály a představit všechny zajímavé nálezy, které k tématu nejstaršího osídlení regionu existují. Najdete zde proto velké množství fotografií předmětů, které se do expozice nevešly.

Publikace je na rozdíl od expozice řešena chronologicky a postupuje od nejstaršího paleolitu po nejmladší období stěhování národů. Kapitoly knihy reflektující jednotlivá pravěká časová období jsou rozděleny vždy na obecnou a regionální část. Zatímco v obecné části je kladen důraz především na základní představení určitého prehistorického období dle současných poznatků, regionální pasáže jsou již zaměřeny na konkrétní významné objevy daného časového úseku v regionu.