Muzeum Blanenska - Sborník 2021

Nový ročník muzejního sborníku je na světě. K přečtení zde naleznete odborné články jak z přírodovědné, tak společenskovědné oblasti. Nebudou chybět ani zprávy za celý rok kulturního dění v muzeu, plného zajímavých výstav, přednášek, koncertů i jiných akcí.

Sborník si můžete objednat mailem na adrese info@muzeum-blanenska.cz nebo telefonicky na 725 952 592 a zaplatit ho předem, pak si ho u nás jen vyzvednout. Případně si ho můžete nechat doručit poštou. Cena Sborníku je170 Kč (plus poštovné, pokud si ho objednáte poštou).

A co vás čeká uvnitř:
Přírodovědná část
  • Jubileum otce moravské archeologie (Eva Nečasová)
  • Moravský kras – jeskynní fosiliferní sedimenty (Rudolf Musil)
  • Ochozská jeskyně, historická ohlédnutí (Ladislav Slezák)
  • Západní stěna jeskyně Pekárny, klíč k tajemství lovců sobů a koní (Ladislav Slezák)
  • Články o krasu v denním tisku (Rudolf Musil)
  • Jesenický lesmistr Adolf Medritzer, aktivní podporovatel turistiky a rodák z Boskovic (Matěj Matela)

Společenskovědná část
  • Psychoanalytik (František Všetička)
  • Trudný konec olešnického vraha (Vladimír Šebeček)
  • Pracovní tábory v Hodoníně u Kunštátu – nejtěžší období v letech 1940-1943 (Jiří Vymětalík)