Noc na zámku s princeznou z Býčí skály

Máte rádi to lehké mrazení, když vstupujete do místností obývaných před dvěma sty lety dámami v šatech s krinolínou? A co teprve se na takovém místě uložit ke spánku? Na blanenském zámku si to můžete vyzkoušet.

Všechna místa jsou již obsazená, lze se zapsat pouze jako náhradník, pokud by někdo vypadl.

Sejdeme se v podvečer a společně se vydáme na návštěvu do časů, kdy Býčí skála u Adamova byla domovem pravěkých lovců. Když Jindřich Wankel po dvou tisíciletích objevil kostry jejich těl, byla mezi nimi jedna, která zaujala jeho představivost. Ženská lebka obklopená zlatými šperky inspirovala k označení „princezna z Býčí skály“. O další stovku let později se legenda o ní zabydlela i u nás v muzeu. Její vyobrazení na stěně expozice archeologie je obklopeno autentickými nálezy z jejího pravěkého domova. Po vzoru tehdejších ozdob a různého náčiní si i my zkusíme navléct, zakroutit, vytepat, vymodelovat hlínu, drátek, plíšek, dřívko, kamínek, skleněnku… A vůbec, máte doma krabičku s drobnostmi nalezenými náhodou u cesty? Rozsypané korálky z kdysi přetržené šňůrky? Drobečky z tátova ponku? Vezměte to s sebou, všechno se hodí. Později po večeři, až se setmí, si projdeme noční zámek, přečteme pohádku a půjdeme do hajan. Ráno nás čeká snídaně a v 9 hodin se rozloučíme.

Akce je určena pro děti od 6 do 12 let. Přihlásit se lze na mailu vzdelavani@muzeum-blanenska.cz
Noc na zámku je zdarma, pouze je třeba se přihlásit na jeden ze dvou termínů – 24. 7. nebo 28. 8. 2020. S sebou pyžamo, spacák, karimatku, bačkory a dobrou náladu. Pokud zákeřný virus nezhatí naše plány, budeme se na vás těšit!

Přihlášku na akci naleznete ZDE
Program ZDE