Noc na zámku s princeznou z Býčí skály

Máte rádi to lehké mrazení, když vstupujete do místností obývaných před dvěma sty lety dámami v šatech s krinolínou? A co teprve se na takovém místě uložit ke spánku? Na blanenském zámku si to můžete vyzkoušet.

Sejdeme se v podvečer a společně se vydáme na návštěvu do časů, kdy Býčí skála u Adamova byla domovem pravěkých lovců. Když Jindřich Wankel po dvou tisíciletích objevil kostry jejich těl, byla mezi nimi jedna, která zaujala jeho představivost. Ženská lebka obklopená zlatými šperky inspirovala k označení „princezna z Býčí skály“. O další stovku let později se legenda o ní zabydlela i u nás v muzeu. Její vyobrazení na stěně expozice archeologie je obklopeno autentickými nálezy z jejího pravěkého domova. Po vzoru tehdejších ozdob a různého náčiní si i my zkusíme navléct, zakroutit, vytepat, vymodelovat hlínu, drátek, plíšek, dřívko, kamínek, skleněnku… A vůbec, máte doma krabičku s drobnostmi nalezenými náhodou u cesty? Rozsypané korálky z kdysi přetržené šňůrky? Drobečky z tátova ponku? Vezměte to s sebou, všechno se hodí. Později po večeři, až se setmí, si projdeme noční zámek, přečteme pohádku a půjdeme do hajan. Ráno nás čeká snídaně a v 9 hodin se rozloučíme.

Akce je určena pro děti od 6 do 12 let. Přihlásit se lze na mailu vzdelavani@muzeum-blanenska.cz
Noc na zámku je zdarma, pouze je třeba se přihlásit na jeden ze dvou termínů – 24. 7. nebo 28. 8. 2020. S sebou pyžamo, spacák, karimatku, bačkory a dobrou náladu. Pokud zákeřný virus nezhatí naše plány, budeme se na vás těšit!