Věda a technika jede!

Od úterý 28. prosince bude v Muzeu Blanenska k vidění první Micro & Macro modul exponátu z dílny brněnských autorů ze studia Visualove a architektů Chybik+Kristof. Exponát vtahuje diváka do dvou rozdílných světů, nabízí totiž media-serverem řízenou projekci umístěnou v dutém kvádru.

Multimediální EXPO modul z dílny jihomoravských vědeckých institucí představuje moderní kosmické technologie nebo elektronovou mikroskopii.
Nahlédnout do vývoje vesmíru, na mnohonásobně zvětšené lidské orgány nebo třeba psí blechu můžete v blanenském muzeu od 28. prosince 2021 do 9. ledna 2022. Modul je přístupný zdarma ve vzdělávací místnosti zámku – zámecké obrazárně. Prozkoumat nové technologie spolu s informačními panely můžete v otevírací době muzea od úterý do soboty kromě svátků, vždy od 10 do 17 hodin.
Více informací o projetu Věda a technika jede! si můžete přečíst na www.micromacro.cz, kde je také tematicky zaměřený kvíz.