Doprovodné programy k výstavám

V Muzeu Blanenska otevíráme obvykle čtyři výstavy ročně, ke každé z nich bývá připraven doprovodný program. Pro aktuální informace prosím sledujte záložku „VÝSTAVY“ na našich webových stránkách.

Doprovodný vzdělávací program k výstavě Apolenka z modrotisku

Na každý všední den až do 7. 6. je možné se objednat na doprovodný program k výstavě Apolenka z modrotisku. Nabízíme dvě varianty programu:

  • Komentovaná prohlídka výstavy se čtením knížky a razítkovací dílnou. Program je v ceně výstavy – školy, které mají platnou permanentku mají program zdarma, pro ostatní je vstup zpoplatněn částkou 30 Kč/žák, pedagogický doprovod zdarma. Délka trvání 45 – 60 minut dle individuální domluvy
  • Modrotisková dílna. Nabízíme možnost vyzkoušet si skutečnou výrobu modrotisku. Součástí dílny je komentovaná prohlídka výstavy a práce s plátnem velikosti 45 x 40 cm, štětcem a tiskařskou rezervou. Ozdobená plátna odešleme do olešnické modrotiskové dílny Danzingerů, kde dojde k jejich obarvení tradičním způsobem. Hotové výrobky vám po obarvení vrátíme. Cena dílny 150 Kč/účastník. Na dílnu nelze využít permanentku. Délka trvání 60 – 120 minut dle individuální domluvy a časových možností každé skupiny.