Vzdělávací programy

Muzeum Blanenska se svými stálými expozicemi zaměřuje na regionální fenomény a významné osobnosti spojené s blanenským zámkem. Věnuje se především archeologii na Blanensku, bádání a významným objevům v Moravském krasu, historii zpracování železa a výroby umělecké litiny v blanenských železárnách a olomučanské keramice. Expozice jsou doplněny ukázkou bydlení na blanenském zámku na přelomu 19. a 20. století a jsou tematicky svázány s osobnostmi, které na zámku pobývaly a svou činností region významně obohatily. Svými vzdělávacími programy se snažíme zprostředkovat povědomí o těchto lidech a jejich činnosti, o historii a zajímavostech místa, v němž žijeme.


Ceník a informace pro návštěvníky

Cena hromadného vstupného pro školy

Platnost 1 rok od zakoupení - v ceně zahrnuty prohlídky stálých expozic a sezónních výstav, vzdělávací programy k sezónním výstavám

2.000,- / rok

Vzdělávací programy

Vzdělávací programy ke stálým expozicím nejsou zahrnuty v ceně hromadné vstupenky. Pedagogický doprovod cenu za vzdělávací program nehradí.

60 Kč / dítě

Rezervace

Pro rezervaci termínu a podrobnější domluvu se prosím obracejte na email: vzdelavani@muzeum-blanenska.cz nebo telefon: 720 958 605. 


Délka vzdělávacích programů je 90 minut, každý program lze ovšem přizpůsobit časovým možnostem skupiny.