Dances con brio / Hudba na zámku 2024

Spolupráce interpretů začala v době společných studií na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Weimaru (SRN). Z podnětu Prof. Rolanda Zimmera, významného kytarového pedagoga, vzniklo v jeho třídě v roce 1990 nejprve duo flétny s kytarou. V dnešním složení, rozšířeném o violoncello, soubor působí od roku 1994. Jeho repertoár sahá od staré hudby až po soudobé skladby se zaměřením na původní tvorbu pro toto obsazení. V roce 2001 vychází pod hlavičkou Studia Principium společné CD s názves Duos & Trios for flute, violoncello and guitar. Za zmínku stojí též živé koncertní vystoupení v Českém rozhlase v pořadu Studio Live, koncert v rámci soutěže komorní hudby v Hradci Králové a v roce 2005 koncert na Mezinárodním kytarovém festivalu v Brně. V současnosti působí soubor pod názvem Lenz-Trio a pravidelně koncertuje v České republice a Německu.

Susanne Oehler (Německo) vystudovala příčnou flétnu na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Weimaru u W. Loebnera (Gewandhausorchester Leipzig) a Prof. R. Winna (Royal Philharmonic Orchestra London). V letech 1994-98 působila ve Filharmonickém orchestru v Erfurtu. Od roku 1998 vyučuje na univerzitě a hudební škole v Gießenu a jako flétnistka působí v orchestru a komorních souborech.

Karel Fleischlinger (Česká republika) vystudoval kytaru na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě S. Juřici, poté absolvoval Vysokou hudební školu Franze Liszta pod vedením Prof. R. Zimmera. V roce 1986 získal v mezinárodní soutěži v Kutné Hoře v  kategorii do 35 let první cenu, titul laureáta a zvláštní cenu poroty za interpretaci skladby J. S. Bacha. První místo dosáhl téhož roku také v interpretační soutěži soudobé české hudby. Natočil čtyři sólová CD, z toho dvě jsou věnována renesanční a barokní hudbě, DVD s PF Guitar Quartetem a CD se švýcarským souborem Ensemble Arcimboldo. Působí pedagogicky na ZUŠ Blansko a na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde kromě klasické kytary vyučuje také hru na staré nástroje.

Torsten Oehler (Německo) vystudoval violoncello na Specializované hudební škole ve Weimaru, poté pokračoval ve stejném oboru na Vysoké hudební škole Franze Liszta u J. Seyda a Prof. Maria Luise Ewald. V roce 1984 zvítězil v soutěži „Stavenhagen“. Od roku 1994 působí jako koncertní mistr skupiny violoncell ve Státní filharmonii Gießen. Vystupuje rovněž sólově a v komorních souborech.

Vystupují:

Susanne Oehler (DE) – flétna,
Torsten Oehler (DE) – violoncello,
Karel Fleischlinger (CZE) – kytara

Cena vstupenky 200 Kč. Koncert se koná v Hudebním sále blanenského zámku.

Předprodej vstupenek: https://www.smsticket.cz/vstupenky/42985-touhou-po-jaru-hudba-na-zamku-2024-zamek-blansko

Prodej vstupenek také na místě a otevření vstupu od 18:30 hod.!