Den otevřených dveří na zámku Blansko

Na Den otevřených dveří jsme pro Vás připravili speciální prohlídku, během které poznáte řadu zajímavých expozic. Prohlédnete si historické zámecké interiéry a seznámíte se s archeologií Blanenska, kde  můžete vidět řadu zajímavých nálezů, včetně  kostry jeskynního medvěda.
Další  expozice představuje objevitele Moravského krasu. K vidění je i legendární skafandr Karla Absolona, který využíval k průzkumu unikátních Punkevních jeskyní.
Aktuální výstava „ Lucemburské opráski“ Vás humornou formou zavede do středověku. A děti si s radostí mohou zkusit práci archeologa v archeologické herně.
Velkým lákadlem bude určitě i smaltová dílnička. Můžete si zde vyrobit originální přívěsek nebo si přinést a dozdobit vlastní čajovou lžičku. A to přímo v zámeckých prostorách, kde žil vynálezce zdravotně nezávadného smaltu.
A jaký doprovodný program jsme  pro Vás připravili?
Pestrý, plný her, soutěží  a zábavy pro celou rodinu.
Na stánku VIDA centra se přesvědčíte o různých fyzikálních zákonech a zapojit se můžete i do zajímavých pokusů. Muzeum regionu Boskovicka představí svoje expozice zaměřené na historii a židovské památky regionu.
Po celý den si budou hlavně děti moci vyzkoušet a třeba i naučit nejrůznější cirkusové aktivity nebo vytvořit obří bublinu. A to není vše! Připravena je i řada dalších atrakcí, jako je fotokoutek, virtuální realita, výroba vlastních odznáčků,  populární malování na obličej nebo skákací hrad.
Přijďte si užít na zámek Blansko krásný den plný zajímavostí a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Kontaktní osoba: Ivana Draholová, Eurocentrum Brno (tel.: 704 852 006, e-mail: ivana.draholova@mmr.cz)