Kouzelnická muzejní noc 2024 ve znamení brýlí a hůlek

Muzejnická hlavní událost roku je tady! Muzejní noc tentokrát opředená kouzly a ve znamení čar. Blanenská škola čar a kouzel otevírá své brány všem malým i velkým kouzelníkům a samozřejmě i mudlům. Prohlídky blanenského zámku s postavami z knih a filmů na motivy J. K. Rowlingové! Těší se na vás Hagrid, Sirius Black, Brumbál a samozřejmě Harry a jeho kamarádi. Naši pavouci jsou moc hodní a mozkomory i smrtijedy máme zatím pod kontrolou :-)

Těšit se můžete i na máslový ležák, Jalový pivo a bude i něco malého na zub v cukrárně Medový ráj před zámkem. Budou zde k vidění také živé sovy.

Prohlídky budou probíhat po 10 minutách. Každý návštěvník dostane kvíz a pak v sovinci malou odměnu. Přijďte klidně v kostýmu i s hůlkou, ať společně vytvoříme tu správnou kouzelnou atmosféru. Prohlídka trvá asi hodinu, před zámkem pak můžete strávit kolik času chcete.

Kapacita prohllídek je omezena. AKTUÁLNĚ MÁME KAPACITU ZCELA NAPLNĚNOU. Vstupné je zdarma a je třeba dorazit 5 minut před časem prohlídky, postará se o vás náš učitelský sbor. Těšíme se na vás! Vingardium leviosa!

Z důvodu příprav muzejní noci nebudou v pátek probíhat komentované prohlídky zámeckého patra. Můžete přijít na výstavy Apolenka z modrotisku, výstavu o Býčí skále nebo archeologickou expozici.