Noc na Karlštejně

VYPRODÁNO

Divadelní představení na nádvoří zámku pod širým nebem. Původní veselohra Jaroslava Vrchlického, podle které později vznikl i slavný film, měla premiéru v Národním divadle v roce 1884 a záhy se stala velmi oblíbenou. Její věhlas ještě zesílil po roce 1973, kdy Zdeněk Podskalský natočil stejnojmennou filmovou hudební komedii, která je již součástí zlatého fondu české kinematografie. Nic nezáleží na tom, že zápletka, podle níž na Karlštejn nesměly vstoupit ženy, je pouhou legendou. Listina z roku 1357, která Vrchlického pravděpodobně inspirovala, pouze uvádí: „Zakazujeme, aby ve věži hradu Karlštejna, v níž se nachází kaple, bylo dovoleno komukoli s nějakou ženou, byť by to byla i zákonitá manželka, spáti nebo ležeti.“ Jediné omezení, se tedy týkalo posvátné kaple Svatého Kříže, jinak byl hrad ženám přístupný. Oblíbené příběhy se ale nemusejí zakládat na pravdivém základě. Diváckou atraktivnost zaručují i dnes již zlidovělé písně s melodiemi Karla Svobody.

Představení v podání Městského divadla Brno na nádvoří blanenského zámku. Obsazení představení najdete zde. Vstupenky v předprodeji od 1. února na pokladně muzea za 380 Kč. Vstupenka na místě za 450 Kč. Počet míst je omezen. Vstupenky se prodávají s místenkou.


Aktualizace: Technickou závadu se podařilo odstranit a odpolední představení na nádvoří zámku 26. května od 16:00 Noc na Karlštejně v podání Městského divadla v Brně BUDE! Lístky můžete objednávat telefonicky a vyzvedávat na pokladně muzea.