zážitkové programy

Programy, u nichž hlavní roli hraje učení se historii zážitkem. Programy jsou vhodné nejen pro školní kolektivy, ale také pro volnočasové skupiny a rodiny s dětmi. Zážitkové programy upravíme na míru každé skupině.


Muzejní deskohraní

Rádi vám zapůjčíme dvojici originálních deskových her vytvořených speciálně pro velké kolektivy, které si jen tak někde nezahrajete. Jedna z nich je inspirovaná objevováním jeskyní, druhá směnným obchodem doby bronzové. Součástí programu je také prohlídka archeologické a přírodovědné expozice, kde na vlastní oči uvidíte předměty, o které budete v obou deskových hrách soupeřit.


Cena programu 60 Kč / ÚČASTNÍK

Program je určen pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, volnočasové kolektivy a rodiny s dětmi.
60-90 minut

S pastelkami po zámku

Vydáte se na návštěvu za významnými obyvateli blanenského zámku, seznámíte se s tím, kdo byli, a jaké dědictví zanechali příštím generacím. Během prohlídky s průvodcem zavítáte do historických interiérů zámku a společně si vyplníte populární sešit z edice S pastelkami po památkách, který je v ceně programu. Ten můžete následně využít také při procházce městem.


Cena programu 80 Kč / ÚČASTNÍK

Program je určen pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, volnočasové kolektivy a rodiny s dětmi.
60 minut

Dávná tajemství starohraběte Salma

Netradiční způsob seznámení se s historií a tématem uměleckého lití v Blansku. Úkolem žáků bude rozluštit sérii šifer a postupně tak odhalit informace a historické souvislosti. Luštitelé budou pracovat ve čtveřicích. Do každé skupiny budou potřebovat pouze chytrý telefon s aplikací na čtení QR kódů.


Cena programu 60 Kč / ÚČASTNÍK

Program je určen pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty středních škol, volnočasové kolektivy a rodiny s dětmi.
60 minut