zážitkové programy

Programy, u nichž hlavní roli hraje učení se historii zážitkem. Programy jsou vhodné nejen pro školní kolektivy, ale také pro volnočasové skupiny a rodiny s dětmi.


Muzejní deskohraní

Rádi vám zapůjčíme trojici originálních deskových her vytvořených speciálně pro velké kolektivy, které si jen tak někde nezahrajete. Jedna z nich je inspirovaná objevováním jeskyní, druhá směnným obchodem doby bronzové a třetí obdobím lovců mamutů.


Cena programu 60 Kč / ÚČASTNÍK

Program je určen pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, volnočasové kolektivy a rodiny s dětmi.
60-90 minut

S pastelkami po zámku

Vydáme se na návštěvu za významnými obyvateli blanenského zámku, seznámíme se s tím, kdo byli a jaké dědictví zanechali příštím generacím. Prohlédneme si historické interiéry zámku a navíc oproti běžným návštěvníkům budeme mít tu výhodu, že smíme nahlédnout i do obvykle nepřístupných částí jako je věž nebo půda. Ke komentované prohlídce zámku navíc obdržíte populární sešit z edice S pastelkami po památkách. Pracovní sešit S pastelkami po zámku a městě Blansku můžete využít nejen u nás na zámku, ale také při procházce městem.


Cena programu 80 Kč / ÚČASTNÍK

Program je určen pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, volnočasové kolektivy a rodiny s dětmi.
60 minut

Dávná tajemství starohraběte Salma

Netradiční způsob seznámení se s historií a tématem uměleckého lití v Blansku. Úkolem žáků bude rozluštit sérii šifer a postupně tak odhalit informace a historické souvislosti. Luštitelé budou pracovat ve čtveřicích. Do každé skupiny budou potřebovat pouze chytrý telefon s aplikací na čtení QR kódů.


Cena programu 60 Kč / ÚČASTNÍK

Program je určen pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty středních škol, volnočasové kolektivy a rodiny s dětmi.
60 minut