Kulturní akce v muzeu
Muzeum nabízí pestrou nabídku kulturních akcí pro všechny věkové kategorie. Navštívit můžete interaktivní výstavy, historické expozice, vzdělávací přednášky o místní historii, kreativní dílny pro děti, klasické i moderní koncerty nebo zábavná divadelní představení. Program kulturních akcí v muzeu aktualizujeme každý měsíc.
In addition to tours of the permanent exhibitions and seasonal exhibitions, the museum offers countless other cultural events such as concerts, lectures, workshops for children, theatre performances and more.
Zámecký bál
První ples na zámku v rámci akce Zažít Blansko jinak.
Den otevřených dveří na zámku Blansko
Na Den otevřených dveří jsme pro Vás připravili speciální prohlídku, během které poznáte řadu zajímavých expozic. Prohlédnete si historické zámecké interiéry a seznámíte se s archeologií Blanenska, kde můžete vidět řadu zajímavých nálezů, včetně kostry jeskynního medvěda.
Noc na zámku s Josefem Mánesem
Zážitkové přespání na blanenském zámku pro děti.
Pazourkova letní škola archeologie
Letošní V. ročník Pazourkovy letní školy archeologie se opět ponese v duchu zážitkové archeologie.
Kočkabaret
Rozloučení se školním rokem s úsměvem
Josef Mánes - blízký přítel Jindřicha Wankla
Hlavní sezonní výstava ve výstavní síni muzea o díle národního umělce Josefa Mánesa a jeho vztah k Blansku a jeho přátelství s Jindřichem Wanklem. Výstava je věnována oslavám uplynutí 150 let od význačného objevu v Býčí skále, který proslavil Jindřicha Wankla jako otce moravské archeologie. Výstavu zahájí slavnostní koncert pěveckého sboru Rastislav a orchestru Czech Virtuosi 17. června 2022 v 18:00.
Komentované prohlídky
Letos slavíme výročí 150 let od objevu v Býčí skále. Přijďte na komentované prohlídky nové expozice Obrazy z Moravského Švýcarska a expozice archeologie Cesta do pravěku Blanenska. Po komentované prohlídce využijte příležitosti navštívit mimořádně otevřenou jeskyni.
W. Shakespeare - Romeo a Julie
Nejslavnější milostný příběh v dynamické úpravě pro osm postav. Dobové tance a písně, souboje a samozřejmě balkon. A láska – ta největší!
O víně
Na zámku máme sklep, je tam příjemný chládek a v létě tam bude i dobré vínko...